Про секрети генпланів зняли відеофільм

14 июня 2012 -
article2065.jpg

Десятихвилинне відео, у якому розповідається про втаємничення генеральних планів міст розробив Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Десятихвилинне відео, у якому розповідається про втаємничення генеральних планів міст розробив Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

 

Відео розповідає про реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен мешканець міста в зв’язку з ухваленням нового містобудівного документу без активної участі громадськості. Серед таких ситуацій – і конфіскація житла та примусове відселення, і знищення зелених зон, і побудова заводу поруч із місцем проживання.

 

Герої відеоролику – громадські діячі, архітектори, журналісти та звичайні громадяни, які через призму власного життєвого та професійного досвіду розказують про проблему недоступності генеральних планів міст.

 

«Цим відео ми хочемо донести ідею: в містах не має людей, яких рано чи пізно не торкнеться проблема втаємничення містобудівної документації. Генплани – це масштабні документи, реалізація яких впливає і на наше здоров’я, і на комфорт та безпеку нашого проживання, і на добробут наших сімей. У фільмі ми закликаємо найбільш активну частину суспільства, представників громадських організацій, брати якнайактивнішу участь у розробці та ухваленні генпланів, а також домагатися їх розсекречення», - розповідає про ідею фільму голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

 

Згідно інформації від обласних державних адміністрацій та Ради міністрів АР Крим більш ніж в 20 містах України генеральні плани знаходяться на фінальній стадії розробки чи ухвалення. Серед таких міст Київ, Одеса, Сімферополь, Запоріжжя, Житомир, Черкаси, Кривий ріг, Маріуполь та ін.

* * *

Генеральний план населеного пункту - це найважливіший документ у сфері містобудування. Він затверджується органами місцевого самоврядування й визначає розвиток міста на найближчі роки.

 

Згідно інформації від обласних державних адміністрацій та Ради міністрів АР Крим генеральні плани знаходяться на фінальній стадії розробки чи ухвалення у таких містах:

 •  Київ, Одеса, Запоріжжя;
 •  Сімферополь, Феодосія, Алушта, Судак, Бахчисарай, Білогірськ, Старий Крим, Щолкіно АР Крим;
 •  Вінниця, Немирів, Ладижин, Іллінці Вінницької області;
 •  Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Першотравневськ, Нікополь, Павлоград, Синельнікове, Марганець, Тернівка, Вільногірськ, Жовті Води, Новомосковськ, Орджонікідзе Дніпропетровської області;
 •  Маріуполь, Краматорськ, Торез, Сніжне, Добропілля, Селідове, Димитров Донецької області;
 •  Житомир та Бердичів Житомирської області;
 •  Ужгород та Мукачево Закарпатської області;
 •  Біла Церква, Березань, Бровари, Буча, Васильків, Ірпінь, Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фаcтів, Ржищів, Богуслав, Боярка, Яготин, Сквира, Тараща, Українка Київської області;
 •  Антрацит Луганської області;
 •  Кам’янець-Подільський, Староконстянтинів, Дунаївці, Красилів Хмельницької області;
 •  Черкаси та Сміла Черкаської області.

 

* * *

Проект «Генеральні плани міст – це плани для громадян» реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

 

 

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

Володимир Щербаченко, тел. 067 640 94 40

e-mail: planmista@gmail.com

www.cityplan.in.ua

www.totalaction.org.ua

 

Похожие статьи:

ОбществоГенеральні плани міст - розкіш, яка повинна бути доступна кожному

ОбществоСЦГІ продовжує набір партнерів з Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської та Харківської областей

ОбществоГромадське обговорення – діалог чи монолог?

Вопросы ЖКХУтвержден новый Генеральный план города Луганска

При комментировании материалов сайта соблюдайте правила общечеловеческой этики Понравился материал? Поделитесь с друзьями

Рейтинг: +2 Голосов: 2 1994 просмотра

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Владельцы этого сайта никогда не разделяют точку зрения авторов

По просьбе правообладателей будет удален любой контент, к которому есть обоснованные претензии

[b][/b]
[b]
[/b]